لزوم رعایت ضوابط فنی در واگذاری اراضیجلسه کمیسیون طرح‌های غیرکشاورزی موضوع ماده ۲۱ دستور العمل واگذاری اراضی منابع ملی و دولتی به منظور بررسی درخواست‌های واگذاری اراضی منابع ملی و دولتی جهت اجرای طرح‌های سرمایه گذاری و اشتغال زایی در سطح استان برگزار شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس گفت: این طرح‌ها مربوط به درخواست‌های واگذاری اراضی منابع ملی و دولتی، تمدید قرارداد اجاره و انتقال قطعی جهت اجرای طرح‌های صنعتی- تولیدی، مجتمع خدماتی رفاهی و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بوده است.

ربانی زاده با بیان اینکه پرونده‌های مطرح شده در این کمیسیون تعیین تکلیف شدند، گفت: این طرح‌ها در شهر شیراز و شهرستان‌های مرودشت، اقلید، خرمبید، پاسارگاد، سپیدان، بیضا، فیروزآباد، خرامه، جهرم، خفر، فسا، داراب، لارستان، مهر و خنج است

معاون استاندار با تاکید بر این که در واگذاری‌ها همواره باید اهلیت سرمایه گذار، میزان اشتغال، تاثیر در رونق اقتصادی مد نظر قرار گیرد، گفت: نظارت برای اجرای طرح در زمین واگذاری بر اساس مصوبه حائز اهمیت است و ضرورت دارد با هر گونه انحراف و تخلف در فرآیند کار بدون هیچ اغماضی برخورد شود.

همچنین مقرر شد؛ زمین‌های واگذار شده طی ۱۰ سال اخیر بازدید و در صورت تغییر کاربری و سوء استفاده، در چارچوب ضوابط و مقررات مربوطه، فرد خاطی مورد پیگرد قانونی قرار گیرد.

او گفت: از مهمترین این طرح‌ها می‌توان به طرح صنعتی کربنات سدیم به مساحت ۲۵۰۰۰۰ مترمربع و طرح ایجاد نیروگاه خورشیدی به مساحت ۳۰۰۰۰ مترمربع مترمربع اشاره نمود.منبع