۳۰۰ مقاله به همایش بین‌المللی ۷۵ سال اشغالگری در فلسطین ارسال شد

آقای مهدی طاهری گفت: پس از شکل گیری عملیات طوفان الاقصی، آکادمی آموزش عالی بشردوستانه بین المللی المصطفی موضوع فلسطین را به عنوان یک موضوع دینی و اولین مسئله جهان اسلام در اولویت قرار داد.

وی ادامه داد: تبیین اشغال قدس و فلسطین، تبیین ابعاد و زوایای جنایات رژیم قدس اشغالی در طول 75 سال و مقابله با رویکرد رسانه ای غرب و اسرائیل غاصب در بطن واقعیت فلسطین و … جهان اسلام. وارونه شدن افکار عمومی و ارائه تحلیل صحیح از موضوع هجوم به الاقصی و تأثیرات آن بر تضعیف هژمونی مخفی رژیم صهیونیستی در منطقه و جهان از مهمترین اهداف کنفرانس است.

طاهری با بیان اینکه در اسفندماه سال گذشته فراخوان این همایش به 6 زبان فارسی، عربی، انگلیسی، فرانسوی، ترکی، استانبولی و اردو اعلام شد، گفت: در برگزاری این همایش 40 مرکز در داخل و خارج از کشور از جمله 10 مرکز همکار جامعه المصطفی در چهار استان قم، الاصفهانی، گلستان، الوسطه، 6 کشور، لبنان، ترکیه، افغانستان، پاکستان، تانزانیا، سریلانکا و 30 مرکز خارجی همکاری می کنند. شامل 14 مرکز دانشگاهی و 16 مرکز دیگر در برگزاری آن همکاری می کنند. این کنفرانس

طاهری ادامه داد: کمیته علمی کنفرانس متشکل از 30 نفر از 6 کشور ایران، لبنان، اندونزی، هند، ترکیه و افغانستان است.

دبیر علمی همایش بین المللی 75 سال اشغال فلسطین گفت: همزمان با برگزاری این همایش، 75 نشست مقدماتی در 6 کشور و 9 استان با حضور شخصیت های علمی، فرهنگی، رسانه ای و سیاسی از 15 کشور جهان برگزار شد.

طاهری گفت: 300 مقاله از نویسندگان بیش از 20 ملیت شامل 247 مقاله به زبان فارسی و 53 مقاله به زبان های فارسی، عربی، انگلیسی، فرانسوی، ترکی، استانبولی، اردو به دبیرخانه این همایش ارسال شد.

به گفته دبیر علمی همایش بین المللی 75 سال اشغال فلسطین، همایش 75 سال اشغال فلسطین 16 تیرماه در مجتمع امین با سخنرانی رئیس مجمع المصطفی(ص) برگزار می شود. علاوه بر رونمایی از کتاب و مجسمه.

منبع