ما از مدعیان قهرمانی در جام جهانی هستیمدانیلوی ۳۱ ساله تاکنون ۴۶ بازی ملی برای تیم ملی برزیل انجام داده و در یک جام جهانی و یک کوپا آمریکا شرکت کرده است. سلسائو یکی از تیم‌های مدعی در تورنمنت پیش رو در قطر است و دانیلو در مصاخبه‌ای مدعی شد بازیکنان تیم ملی برزیل هنوز رویای دوران کودکی خود را در سر دارند.

دانیلو گفت: بی تردید فرانسه و آرژانتین دو تیم بسیار قوی هستند که قطعا به مراحل پایانی صعود خواهند کرد. ما نیز بازیکنان مهم و ستاره‌هایی داریم که در بهترین تیم‌های جهان بازی کرده و هر سه روز یک بار سرنوشت یک بازی را رقم می‌زنند. وقتی با پیراهن تیم ملی به زمین می‌رویم، همیشه احساس می‌کنیم بچه‌هایی در برزیل هستیم که رویای رفتن به زمین و قهرمانی در جام جهانی را داشتند و سپس با جام قهرمانی در دست، خانواده‌هایشان را در آغوش گرفتند.

بازیکن تیم ملی فوتبال برزیل در ادامه گفت:ما چنین حسی داریم و این به ما قدرتی می‌دهد که نمی‌توانید تصور کنید. ما از مسئولیت خود باخبریم. اینکه یکی از مدعیان قهرمانی هستیم موضوعی غیرقابل انکار است، اما تیم‌های دیگری هم هستند که بازیکنان بزرگی دارند.

دانیلو درباره حضور برزیل برای جام جهانی در مرکز تمرینی یوونتوس در کونتیناسا گفت:این اتفاق برای من مایه افتخار و خوشحالی است و این کشور به خانه من تبدیل شده است. دو هفته پیش با تیته اینجا بودم و این کمپ و زمین تمرینی را به او نشان دادم.منبع