قطع آب ده ها هزار نفر در آمریکا به دلیل جاری شدن سیلدر پی جاری شدن سیلاب در ایالت «می سی سی پی» آمریکا، بیش از ۱۵۰ هزار نفر از ساکنان شهر «جکسون»، مرکز این ایالت، به آب آشامیدنی سالم دسترسی ندارند.

به نقل از شبکه تلویزیونی «نیوزنیشن»، سیلاب سبب بسته شدن تصفیه خانه اصلی آب این شهر شده و مسئولان را به اعلام وضع اضطراری واداشته است. گزارش‌ها حاکی است دستشویی‌ها بی آب مانده اند، امکان استحمام نیست و به آب آشامیدنی دسترسی وجود ندارد.

سامانه آب شهر جکسون، از کار افتاده است. اختلال در شبکه آب، برای خانواده ها، کسب و کار‌ها و مدرسه‌ها مشکل ساز شده است. مقامات می‌گویند این وضعیت ممکن است چند روز ادامه پیدا کند.

صبح امروز به علت ناایمن بودن وضعیت شبکه آب، اوضاع در شهر‌های بزرگ ایالت می‌سی سی پی، بحرانی شد. فرماندار این ایالت در شهر جکسون وضعیت اضطراری اعلام کرد. مقامات درباره ایمنی و سلامت هزاران نفراز مردم نگران هستند.

در حال حاضر، رودخانه محلی طغیان کرده و در نتیجه آن، کار تصفیه آب در یکی از دو تصفیه خانه آب (این منطقه) پیچیده شده است. گارد ملی در شهر ال پاسو اقدام به توزیع آب بسته بندی کرده است. سازمان آتش نشانی نیز اقدام به توزیع آب سالم کرده است.

در نتیجه این وضعیت، مدرسه‌های دولتی و دست کم دو دانشگاه، آموزش از راه دور را تا اطلاع بعدی به اجرا می‌گذارند. تحقیق درباره سلامت آب یکی از دو تصفیه خانه شهر در حال انجام است.منبع