تشدید بارش‌ در برخی از نقاط کشور طی دو روز آینده

صادق زیان مدیرکل پیش بینی سازمان هواشناسی کشور در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، از ورود سامانه بارشی جدید به کشور خبر داد و گفت: در نوار شمالی کشور، استان ها در مسیر قرار دارند. کوهپایه‌های البرز، زاگرس مرکزی، بخش‌هایی از مرکز و ارتفاعات کرمان، یزد، هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان: بارش موقت باران، رعد و برق و وزش باد شدید در مناطق در معرض گرد و غبار و تگرگ. بعد از ظهر و اوایل شب

وی ادامه داد: امشب شاهد بارش شدید باران در استان های زنجان، مازندران، قزوین، البرز، تهران، همدان، مرکزی، غرب اصفهان، آذربایجان غربی، اصفهان، سمنان، گلستان خواهیم بود. اخطار نارنجی رنگ برای این مناطق صادر شده است.

زایان تصریح کرد: روزهای شنبه و یکشنبه در برخی نقاط شمال غرب، دامنه های شمالی و جنوبی البرز، کوهپایه های زاگرس مرکزی، بخش هایی از مرکز، ارتفاعات کرمان، یزد و وزش باد شدید موقتی، باران، رعد و برق و وزش باد شدید خواهد بود. شمال و شرق فارس بارش باران تا اواسط هفته آینده در کشور ادامه دارد.

وی افزود: طی 3 روز آینده در برخی مناطق شمال غرب، شمال شرق و شرق، بخش هایی از مرکز و فرمانداری های واقع در دامنه های جنوبی البرز و جنوب کشور وزش باد شدید پیش بینی می شود. دید و شرایط آب و هوایی را کاهش خواهد داد. کیفیت.

خبرنگار: کبری عزیزم

منبع