تأکید وزیر ورزش و جوانان بر توجه به ورزش همگانیسیدحمید سجادی وزیر ورزش و جوانان و نماینده ویژه رئیس جمهور در شورای اداری شهرستان فهرج، ضمن تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان، حضرت اباعبدالله الحسین (ع)، با قدردانی از جامعه ورزش کشور گفت: اکثر اماکن ورزشی ما در این ایام، محلی برای تجمع هیئات وزرشی، عزاداری و حضور اقشار مختلف مردم بوده است.

او می‌گوید: استان کرمان نیز در این زمینه سنگ تمام گذاشته و از آن جایی که این استان از چند جهت برایمان مهم است و یکی از این موارد مربوط به خاطره حاج قاسم است، لذا از این استان انتظارات بیشتر و بهتری داریم.

سجادی به بیان مزایای سفر‌های استانی پرداخت و گفت: امروز اگر ما خودمان از نزدیک مسائل را ببینیم و درک کنیم، متوجه می‌شویم بعضی مسائل با یک هماهنگی کوچک یا دستور ویژه حل می‌شود و نیاز به طی پروسه زمانی ندارد.

او می‌گوید: تلاش برای مرتفع کردن مشکلات در سفر‌های استانی موج امید در بین مردم ایجاد می‌کند، لذا رئیس جمهور تأکید دارند مصوبات پیگیری شوند، حتی به افرادی مأموریت می‌دهد تا آخرین مرحله کار، گزارشات لازم را ارسال کنند.

وزیر ورزش و جوانان گفت: از مواردی که اینجا مطرح شد من ۲۵ مورد را به عنوان مشکل یادداشت کردم، دیشب هم در ریگان ۲۷ مورد از نکات مختلف را نوشتم که موارد به صورت ویژه مکاتبه، بررسی و مطرح می‌شود.

سجادی می‌گوید: ۷.۵ میلیارد تومان اعتبار برای فضا‌های ورزشی این شهرستان اعتبار سفر استانی داریم و بخش مهمی هم فرماندار زحمت کشیدند از منابع استانی در اختیار پروژه‌ها قرار می‌دهند.

او در بخش دیگری از سخنانش به حضور ورزشکاران کرمانی در مسابقات کشور‌های اسلامی اشاره کرد و گفت: ۱۵ ورزشکار از استان کرمان در مسابقات همبستگی کشور‌های اسلامی در ترکیه حضور دارند که تنها، ضیغمی شناگر کرمانی تاکنون توانسته ۶ مدال کسب کند و همچنین امروز یک ورزشکار دیگر نیز در رقابت‌های تیراندازی موفق به کسب مدال طلا شد.

سجادی می‌گوید: ان شاءالله با افزایش سرانه فضای ورزشی و توجه به توسعه ورزشی به استعداد‌هایی که در منطقه وجود دارد، توجه می‌شود.

او با اعلام اینکه همه ورزش بحث استعداد‌ها و قهرمان پروری نیست، بلکه بخشی از ورزش، ورزش همگانی است، گفت: امروز در دنیا ورزش همگانی فقط این نیست که افراد سرگرم شوند، بلکه باید در همه مکان‌ها بتوان بدون خرج هزینه ای، فعالیت جسمانی انجام داد.

سجادی با تأکید بر مدیریت دارایی ها، می‌گوید: باید بتوان از همه سالن‌ها با یک تغییر کاربری کوچک برای انواع ورزش‌ها استفاده کرد.

به گفته او، بیش از ۵ هزار پروژه نیمه تمام ورزشی در کشور وجود دارد که اگر بخواهد با منابع دولتی تکمیل شود، بالای ۲۰ سال طول می‌کشند.

نماینده ویژه رئیس جمهور گفت: همه ورزش این نیست که ما منتظر شویم یک مکان ورزشی آماده شود تا در آن ورزش کنیم، این درحالیست که می‌توان در بوستان، پیاده رو و … ورزش کنیم تا بدن ما رخوت پیدا نکند و به ورزیدگی لازم برسیم.

سجادی می‌گوید: در دوران پسا کرونا نیاز به فعالیت ورزشی است و فعالیت ورزشی حتما نیاز به مکان ورزشی ندارد.

به گفته سجادی در ورزش باید به پربار کردن اوقات فراغت و افزایش روحیه نشاط و شادی برای خانواده‌ها توجه کرد و بانوان بیشتر از آقایان دراین برهه به ورزش نیاز دارند.

سجادی می‌گوید: امروز ورزش را در دنیا به عنوان یکی از عوامل کاهش دهنده بیماری و کاهش دهنده هزینه درمان می‌دانند که مقالات علمی این را به خوبی نشان می‌دهند.

وزیر ورزش و جوانان ابعاد چهارگانه ورزشی در دنیا را تعلیم تربیتی، حرفه ای، قهرمانی و همگانی می‌داند.

او به نشست شورای اداری اشاره می‌کند و می‌گوید: موارد مطرح شده، دسته بندی و پیگیری و در این زمینه با تک تک وزرا صحبت می‌شود که امیدواریم اثراتش با پیگیری به زودی مشهود شود.منبع