استاندار آذربایجان غربی از مراحل آواربرداری زلزله خوی بازدید کرددر حالیکه ۶ روز از زمین لرزه ۵.۴ ریشتری خوی می‌گذارد، محمدصادق معتمدیان استاندار آذربایجان غربی برای چندمین بار به خوی سفر کرد تا در جریان کامل مراحل آواربرداری قرار گیرد.

در این بازدید که ناصر عتباتی رییس کل دادگستری آذربایجان غربی نیز حضور داشت، یاسر رهبردین معاون امور عمرانی استاندار و همچنین امیرعباس جعفری مدیرکل مدیریت بحران گزارشی از اقدامات صورت گرفته در حوزه آواربرداری ارائه دادند.

استاندار آذربایجان غربی و رییس کل دادگستری آذربایجان غربی همچنین با حضور در روستاهای مرتضی قلی کندی، عذاب و خنجرخان از نزدیک در جریان خدمات ارائه شده به اهالی زلزله زده این روستاها قرار گرفته و با مردم به گفت وگو نشستند.

عملیات آواربرداری منازل مسکونی تخریب شده در روستاهای شهرستان خوی از روز شنبه در مناطق زلزله‌زده آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

تاکنون علاوه بر مسوولان استانی که بارها در مناطق زلزله زده خوی سفر کرده‌اند، احمد وحیدی وزیر کشور، بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، پیرحسین کولیوند رییس جمعیت هلال احمر، اکبر نیکزاد رییس بنیاد مسکن، مسوولان ستاد اجرایی فرمان امام، رییس سازمان مدیریت بحران وزارت کشور و بسیاری دیگر از مسوولان کشوری در مناطق زلزله‌زده خوی حاضر شده‌اند.

زلزله ۵.۴ ریشتری بامداد چهارشنبه هفته گذشته در بخش مرکزی شهرستان خوی اتفاق افتاد و موجب مصدومیت هزار و ۱۲۷ نفر شد.

همچنین در این زمین لرزه حدود یک هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی آسیب دیده که از این تعدادف نزدیک به ۵۰۰ واحد باید تخریب و بازسازی شوند.منبع